Regulaminy

Regulamin Stajni i regulamin jazd
Szanowni Państwo, ze względu na bezpieczeństwo osób jeżdżących konno oraz osób przebywających na terenie, przyjęliśmy ogólne warunki i zasady bezpieczeństwa. Dlatego też prosimy o zapoznanie i zastosowanie się do regulaminu naszej stajni , który zamieszczony jest poniżej. Przed przystąpieniem do jazdy prosimy o wypełnienie jednorazowo oświadczenia (formularz na dole strony) o zapoznaniu się z regulaminem SKJ Stajnia Delicja.
REGULAMIN STAJNI DELICJA
1. Wszystkie osoby przebywające na terenie Stajni zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu, zasad BHP i ppoż. oraz do stosowania się do uwag właściciela, instruktora i pracowników obsługi.
2. WAŻNE!- Jeździec podejmujący naukę w Stajni zobowiązany jest do ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Rodziców zobowiązuje się do ubezpieczenia swoich dzieci. Jednocześnie rodzice biorą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci przebywające na terenie stajni.
3. Surowo zabrania się palenia papierosów na terenie stajni oraz wchodzenia z otwartym ogniem.
4. Na terenie stajni obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu, spożywania innych środków odurzających oraz jazdy konnej pod ich wpływem.
5. Uczestnicy zajęć oraz rodzice osób niepełnoletnich biorących udział w zajęciach muszą zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie kontakt z dużym, płochliwym zwierzęciem, jakim jest koń. Właściciel stajni dołożył wszelkich starań, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa uczestników zajęć, jednak nie bierze odpowiedzialności za wypadki związane z nieprzestrzeganiem niniejszego regulaminu oraz za zdarzenia losowe powstałe podczas zajęć. Jeźdźcy oraz ich opiekunowie zdają sobie sprawę, iż jeździectwo to sport kontuzyjny i zaliczany do sportów wysokiego ryzyka.
6. Osoby do lat 18 mogą przebywać na terenie stajni oraz jeździć jedynie pod opieką osoby dorosłej.
7. Instruktor nie ponosi odpowiedzialności za osoby towarzyszące, a zwłaszcza dzieci.
8. W stajni można się zbliżać wyłącznie do wyznaczonych koni, zabrania się podchodzenia do innych koni oraz karmienia ich bez zgody instruktora.
9. Nie wolno wchodzić na padoki, do boksów, na ujeżdżalnię bez pozwolenia instruktora.
10. Na terenie stajni oraz w obrębie ujeżdżalni nie wolno biegać ani krzyczeć. Może to spowodować spłoszenie się zwierzęcia.
11. Wejście na teren Stajni Delicja stanowi jednoczesną zgodę na użycie swojego wizerunku związanego z reklamowaniem, używaniem zdjęć, zapisu wideo i audio.
12. Przebywanie na terenie stajni dozwolone jest w godzinach od 8.00 do 20.00.
13. Osoby korzystające z placów treningowych zobowiązane są do sprzątania odchodów po swoich koniach. Należy pamiętać, iż teren, na którym znajdują się konie jest ich domem i należy uszanować go, przez nie pozostawianie śmieci.
14. Zabrania się wprowadzania psów na teren stajni, bez wcześniejszego uzgodnienia tego z właścicielem.
15. W razie umyślnego okaleczenia konia, uszkodzenia sprzętu jeździeckiego, pomieszczenia bądź urządzeń ośrodka sprawca ponosi odpowiedzialność materialną za wyrządzoną szkodę.
16. Właściciel stajni nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na jej terenie.
17. Właściciele prywatnych koni zobowiązani są do ubezpieczenia konia oraz siebie we własnym zakresie.
18. Wszelkie użyczenia koni prywatnych osobom obcym, należy zgłosić wcześniej właścicielowi lub obsłudze stajni.
REGULAMIN JAZD
1. W lekcjach jazdy konnej mogą uczestniczyć dzieci od 6-go roku życia. W przypadku oprowadzanek na kucach dzieci od 3-go roku życia. Jeździec, który przychodzi na pierwszą jazdę w Stajni Delicja i nie posiada żadnych dokumentów potwierdzających swoje umiejętności zapisuje się na lonżę lub jazdę indywidualną. Prowadzący na tych zajęciach ocenia umiejętności jeździeckie każdego jeźdźca, dobiera dla niego konia i sugeruje rodzaj kolejnych jazdy (jazda na lonży, jazda samodzielna).
2. Wszystkie osoby niepełnoletnie mają obowiązek używania kasku podczas jazdy konnej. Jeźdźcy pełnoletni rezygnują z jego używania na własną odpowiedzialność.
3. Zabrania się jazdy konnej w stanie nietrzeźwym.
4. Termin jazd ustalany jest indywidualnie z uczestnikami osobiście lub telefonicznie. Prosimy o zgłaszanie zmian terminu lub odwołania jazdy najpóźniej 20 h przed jazdą. Jazdy, które nie zostały odwołane z minimalnie 20h wyprzedzeniem uważa się za odbyte i podlegają opłacie.
5. Wskazana przez instruktora godzina, na którą ma przybyć jeździec jest godziną rozpoczęcia lekcji. Na zajęcia należy przybyć 15-30 min wcześniej by przygotować konia. Może zdarzyć się tak, że koń jest już przygotowany do jazdy, wówczas lekcja rozpoczyna się od zaplanowanej godziny.
6. W przypadku spóźnienia jeździec uiszcza opłatę za całość zaplanowanej jazdy niezależnie od tego ile czasu siedział na koniu.
7. Po zakończeniu jazd jeździec zobowiązany jest zadbać o konia na którym jeździł (chyba, że przejmuje go następny jeździec) oraz jego sprzęt tzn. ma go rozsiodłać, wyczyścić i odstawić do boksu/na padok oraz wyczyścić sprzęt i odnieść go do siodlarni.
8. Podczas zajęć nie wolno żuć gumy i korzystać z telefonów komórkowych.
9. Wszelkiego rodzaju skaleczenia, otarcia, urazy i kulawizny należy zgłaszać bezpośrednio i natychmiast prowadzącemu.
10. Przed osiodłaniem dokładnie wyczyścić konia szczotką, sprawdzić grzbiet i kłąb konia, czy nie ma otarć, skaleczeń lub objawów odbicia. Kopystką dokładnie oczyścić podeszwy kopyt, sprawdzając jednocześnie, czy koń podkuty ma podkowę, czy pod podkowę i w strzałkę nie dostał się kamyczek, szyszka itp. Sprawdzić, czy czaprak jest czysty – szczególnie od strony przylegającej do ciała konia.
11. Sprawdzić dokładnie położenie siodła i dopasowanie ogłowia.
12. Każdą pracę rozpoczynać i kończyć stępem swobodnym.
13. Nie pozwolić koniowi opuszczać głowy do ziemi, gdy popręg jest podpięty do jazdy (może nastąpić uraz mięśnia okolicy mostka).
14. Nie przywiązywać konia wodzami oraz do niestałych i pionowych elementów.
15. Nie stawiać koniowi wymagań, do których nie jest przygotowany.
16.Dbać o spokój konia w każdym momencie jego pracy i bytowania.
17. Nie lekceważyć najmniejszych nawet objawów chorobowych konia – zgłaszać je instruktorowi.
19. Dbać o wszelaki sprzęt używany przy koniach oraz czystość i porządek w stajni.